Lütfi Elvan ASKF Yönetimini Kabul Etti..

3.2.2020 16:07:21

Hemserimiz TBMM Plan Bütçe Komisyonu Baskani Lütfi Elvan, Karaman Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetimi ve TFF Karaman Il Temsilcisini kabul etti. Ziyarette Karaman heyetini, Karaman Milletvekili Selman Oguzhan Eser’de yalniz birakmadi.

Karaman’da Amatör Spor kulüpleri için yogun mesai harcayan Karaman ASKF Yönetimi, Karaman’daki spor alanlarinin gelistirilmesi adina Ankara’da temaslarda bulundu.  Ziyarete; Karaman ASKF Baskani Yasar Çaliskan, Baskan Yardimcisi Göksen Sade, Genel Sekreter Polat Kilinç ve TFF Il Temsilcisi Ferhat Koç katildi. Karaman’in Amatör Spor kulüpleri ve Sporcular ile ilgili sunum yapan Karaman heyeti, yapimi süren ve proje asamasinda olan tesisler için destek ve taleplerini iletti. Heyet, Karaman’a kazandirilan spor tesisleri için desteklerinden dolayi Lütfi Elvan’a tesekkür etti. Futbol sahalarinin son durumlari ve yeni yapilacak olan sahalarin degerlendirilmesinin yapildigi görüsmede Bakan Lütfi Elvan; “Karaman’da Amatör Sporlarda ve bireysel branslarda güzel neticeler aliyoruz. Ulusal ve uluslararasi çapta basarilarla Karaman’in ismini duyuran sporcularin yetismesinde emegi geçen herkesi tebrik ediyorum. Kisa süre önce göreve gelen Karaman ASKF Yönetimine nazik ziyaretleri için tesekkür ediyorum, Karaman’da sporun gelismesi için Amatör Spor Kulüplerine büyük görevler düsüyor, çalismalarinda kendilerine basarilar diliyorum. Bizde Karaman’da sporun gelismesi için gereken her türlü destegi vermeye devam edecegiz.” dedi.

Tesis ve Futbol sahalarinin artmasi ile birlikte Karaman Amatör Futbol takimlarinin sayisinin da arttiginin altini çizen TTF Il Temsilcisi Ferhat Koç; “Eylül ayinda göreve gelen Karaman ASKF Yönetimimizin çalismalari ile birlikte takim sayimiz artti. Takim sayimizin artmasi sporcu sayimizin artmasini da saglamis oldu. Karaman Amatör Ligleri bu yil daha heyecanli olarak devam ediyor. Sizin destekleriniz ile her geçen gün daha iyi seviyelere gelecegiz. Karaman’i üst liglerde temsil eden sporcularimizin çogalmasi için gayret ediyoruz. Gençlerimizi sokaklardan Spor sahalarina çekmek için, sporun bütün branslari ile gençlerimizi spora tesvik etmek için gayret ediyoruz’’ diyerek Elvan’a Karaman’a olan ilgisi ve desteginden dolayi tesekkür etti.

Karaman ASKF Baskani Yasar Çaliskan ise ziyarette; “Karamanimiza yapilan spor destekleri ve tesislerimiz için tesekkür ediyoruz. ASKF Yönetimi olarak kisa süre içerisinde bütün spor branslari için görev dagilimi yaptik. Amacimiz Karaman Amatör Spor Kulüplerini gelistirmek. Sporcu ve müsabaka sayisini artirmak. Sizin destekleriniz ile bütün gençlerimizi spor alanlarina yönlendirerek kötü aliskanliklardan korumak için çalismalar yapiyoruz. Sosyal projeler ile sadece sporcu yetistirmeyi degil; gençlerimizi spor ile topluma kazandirmak için çalismalar yapiyoruz.” Diye konustu.

Daha sonra TBMM’de Karaman Milletvekili Selman Oguzhan Eser ile birlikte Karaman Milletvekili Recep Seker’i de ziyaret eden Karaman ASKF yönetimi, Amatör Spor Kulüpleri ve devam eden Amatör Lig hakkinda bilgi verdiler.