Tesekkürler BIFA..

10.2.2020 16:55:50

Bifa Egitim Vakfi ve Karaman Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 2019 – 2020 Futbol Sezonunda gelisim liglerinde spor yapan gençler için bir proje baslatti.

Bifa Egitim Vakfi ile Karaman ASKF ve TFF Temsilciligi arasinda yapilan mutabakat ile gelisim ligleri olarak bilinen 18 yas alti sporcularin mücadele ettigi liglerde bulunan sporculara maçlardan önce kahvalti programi düzenleyecek. Müsabakadan önce yapilacak olan ve gençleri sporun dostluk içinde yapilan eglence olduguna dair bilinçlendirmeyi hedefleyen bulusmalarda, Rehber ögretmenlerde bulunarak katki verecekler. Bu hafta U16 müsabakalari öncesi düzenlenen programa 1905 Aslan Spor ve Basak Spor takimlarinin oyunculari katildilar. Sporcularin sadece fiziksel gelisiminin degil, psikolojik ve ruhsal gelisimi için önemli bir çalisma oldugunun altini çizen ASKF Baskani Yasar Çaliskan; “Bifa Egitim Vakfi ile yaptigimiz bu proje için Necati Bey’e çok tesekkür ediyoruz. Alt yapilarda bulunan takimlarimizin özellikle sosyal ve psikolojik egitimlerinin hedef alindigi bu kahvalti programlari kapsaminda Rehber ögretmenlerimiz ile gençlerimize maçlardan önce Futbolun bir eglence oldugunu anlatiyoruz. Çocuklarimizin sorunlarini dinleyerek çözüm yollari üretiyoruz. Birbirine rakip olan sporcularimizin müsabaka disinda ayni ortamda toplanarak sadece sahada rakip kalmalari gerektigini gösteriyoruz. Bu etkinliklerimiz alt lig müsabakalarimiz devam ettigi sürece her hafta iki takimla birlikte devam edecek.” dedi.

Her firsatta genç sporculara destek olan Necati Babaoglu; “Karamanli gençlerimizin spor yapmalari kötü aliskanliklardan uzak durmalari için destekliyoruz. Bu kapsamda alt yapilarda oynayan sporculari kahvalti programlari ile bir araya getiriyoruz. Bu tür projelerimizi ASKF ile birlikte gelistirerek daha uzun süreli ve kapsami çogalarak sürecek. Karamanli gençlerimize basarilar diliyorum.”dedi.

Karaman ASKF ve TFF Il Temsilciliginden alinan bilgiye göre; 2019 – 2020 Futbol sezonu boyunca Amatör Liglerde ve Alt yapilarda mücadele eden takim ve sporculara yeni destekler olmaya devam edecek. TFF Il Temsilcisi Ferhat Koç; “ASKF Yönetimimizle birlikte takimlarimizin sürekli yaninda olmak için projeler üretiyoruz. Sezon basinda Özdogru Mühendislik ile yaptigimiz forma yardiminin devaminda, alt yapilar için Bifa Egitim Vakfinin destekleri ile sürdürüyoruz. Bu projeler bir sezonluk veya birkaç takim olarak degil; liglere katilan bütün takimlarimizi düsünerek devam edecek. Tüm takimlarimiza tüm sporcularimiza ayni mesafede durarak destek saglamaya çalisiyoruz. Sayin Necati Babaoglu’na gerçekten çok tesekkür ediyoruz. Rahmetli Yilmaz amca ve Necati Bey her zaman Karamanli gençlerin yaninda destekçisi olarak bizlere güç veriyorlar. Amatör Spor isi tamamen gönüllülük esasina bagli olarak yürütülüyor. Bu çocuklar Karamanimizin gelecegi olacak. Saglikli nesiller için spor yapmak sporcunun destekçisi olmak gerekiyor. Karamanimizin markasi olan Bifa ailesi gibi diger büyük sanayicilerimizi de bu gençlere destek olmaya davet ediyoruz.” dedi.